Polscy piłkarze na mistrzostwach świata. Korea – Japonia 2002 – Rosja 2018

Mistrzostwa świata w piłce nożnej są jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie sportu. Odbywają się co cztery lata i przyciągają uwagę milionów kibiców na całym świecie. Polscy piłkarze uczestniczyli w wielu edycjach tych mistrzostw, a dwie z nich, Korea-Japonia 2002 i Rosja 2018, w szczególności zapisały się w historii polskiego futbolu.

Korea-Japonia 2002

W 2002 roku mistrzostwa świata odbyły się w Korei Południowej i Japonii. Reprezentacja Polski znalazła się w grupie D wraz z Koreą Południową, USA i Portugalią. Polacy rozpoczęli turniej od remisu 0:0 z Koreą Południową, a następnie pokonali USA 3:1. Ostatni mecz fazy grupowej, przeciwko Portugalii, zakończył się porażką 0:4, jednak Polacy awansowali do kolejnej rundy jako drużyna z drugiego miejsca.

W 1/8 finału Polska zmierzyła się z reprezentacją Szwecji. Mecz był bardzo wyrównany, jednak po dogrywce to Szwedzi awansowali do ćwierćfinału, wygrywając 5:4.

Rosja 2018

W 2018 roku mistrzostwa świata odbyły się w Rosji. Reprezentacja Polski znalazła się w grupie H wraz z Kolumbią, Japonią i Senegalem. Polacy rozpoczęli turniej od porażki z Senegalem 1:2, a następnie pokonali Kolumbię 2:1. Ostatni mecz fazy grupowej przeciwko Japonii zakończył się remisem 1:1, co oznaczało, że Polska odpadła z turnieju na tym etapie.

Podsumowanie

Mimo, że reprezentacja Polski nie odniosła wielkiego sukcesu na tych dwóch turniejach, to jednak udział w nich przyniósł wiele emocji i wrażeń dla kibiców. Polscy piłkarze udowodnili, że potrafią rywalizować z najlepszymi drużynami na świecie, co pozwala wierzyć, że w przyszłości mogą odnieść jeszcze większe sukcesy na arenie międzynarodowej.

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *